H E A R I N G SHearings Scheduling Program

THE FOLLOWING HEARINGS ARE SCHEDULED:

WASHINGTON County: Tuesday, December 11, 2018
in the Conference Room of the Department of Natural Resources Building located at 646 North Main Street, Cedar City, Utah.

The Following Applications are on the Agenda:
Time        Application Number Applicant(s)/Protestant(s)                             Comment

3:30 PM a43925 (81-1123 ) Leeds Domestic Waterusers Association ------------------------------------------------------ Leeds Water Company

BEAVER County: Tuesday, December 11, 2018
in the Beaver City Council Chambers of the Beaver City Office Building located at 30 West 300 North, Beaver, Utah.

The Following Applications are on the Agenda:
Time        Application Number Applicant(s)/Protestant(s)                             Comment

1:00 PM a43602 (77-2006 ) John and Deborah Smith Family Trust ------------------------------------------------------ Milford Valley Pumpers Minersville Reservoir & Irrigation Company Rocky Ford Irrigation Company Yardley Leasing, LLC

IRON County: Wednesday, December 12, 2018
in the Conference Room of the Department of Natural Resources Building located at 646 North Main Street, Cedar City, Utah.

The Following Applications are on the Agenda:
Time        Application Number Applicant(s)/Protestant(s)                             Comment

8:30 AM a43985 (81-232 ) Barg Investments LLC Gary C Barlow Irrevocable Trust ------------------------------------------------------ Lina Baxter Kanarra Field Reservoir and Irrigation Company Kanarraville Town

UTAH County: Wednesday, December 19, 2018
in Room 1050 of the Department of Natural Resources Building located at 1594 West North Temple, Salt Lake City, Utah.

The Following Applications are on the Agenda:
Time        Application Number Applicant(s)/Protestant(s)                             Comment

8:30 AM a19826 (55-8940 ) Jordan Valley Water Conservancy District Utah Lake Distributing Company Welby Jacob Water Users Company ------------------------------------------------------ Marilyn Adams Stephen R. Adams Belva Adams Blaine W. and Marie P. Adamson David W. Adamson Mrs. Thelma R. Allred Carol Allred Lizbeth Anderson Joyce J. Anderson Lucille Aston Daniel J. Atherley Richard Ault Erika Bailey Barbara Bailey Christopher A. Bailey Michael U. Bailey Clyde Bair Marty Barber Janet Barber Karleen Barker Alecia Barlow Elwin and Rose Barnes Clinton J. Barnes Shane Barnes Reldon Barnes Burlin D. and Kathryn Bates Jason and Niki Beal Wells R. Beck Stacey and Krystal Berg William D. and Iona B. Bezzant Marc C. Bingham Reid and Maxine Bliss Georgia Fay Boltz Georgia Fay Boltz Anne Bond arva W. Bone Robert A. and Donna Boren Michael Brems Arnold Brems Arlo Brems Aaron D. and Jacob D. Brown Gaylen and Dianna Brown Merrill C. Brown Lee and Kathy Bruner Bull River Ranch Eric C. Burdett George D. Burgess Gary and Jeanna Burningham Ray L. and Margie Burningham Keri and Tracy Byington
Note: Application has greater than 50 protestants.To see remaining parties click on the application link above.

10:00 AM a42931 (55-8954 ) Provo City Provo Metropolitan Water District ------------------------------------------------------ Central Utah Water Conservancy District Upper East union- Irrigation Company West union- Canal Company